Prowadnice do szuflad

Showing 1–12 of 15 results

Prowadnice do szuflad wysokiej jakości

Prowadnice zwane także szynami to istotny element wyposażenia wielu mebli, zwłaszcza takich posiadających szuflady. To właśnie dzięki odpowiednim prowadnicom szuflada w Twojej szafie czy komodzie działa płynnie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prowadnicy?

Maksymalny udźwig – przy wyborze prowadnicy uwzględnić należy to, co planujemy przechowywać w naszych szufladach. W meblach, w których znajdą się ubrania czy buty wystarczą prowadnice o niższym udźwigu niż np. w przypadku mebli kuchennych. Nie bez znaczenia jest tutaj także szerokość oraz głębokość szuflad. Dobór odpowiedniego udźwigu może nas uchronić przed uszkodzeniami czy problemami z użytkowaniem mebli.

Wysuw szuflady – przed zakupem prowadnicy warto sprawdzić, jaki wysuw ma nasza szuflada. Sprawdź także jej długość oraz szerokość, aby dobrać optymalny rozmiar szyny.

Rodzaj – w ofercie naszej hurtowni dostępne są trzy rodzaje prowadnic:

  • prowadnice kulkowe – systemy prowadnic kulkowych są najczęściej wybieranym modelem między innymi ze względu na możliwość zastosowania ich w niemal każdym meblu. Co więcej dają one możliwość przechowywania rzeczy o łącznej wadze nawet do 50 kg.
  • prowadnice rolkowe – mechanizm stosowany do produkcji szyn rolkowych jest bardzo prosty, dzięki czemu ryzyko awarii czy trudności w użytkowaniu są minimalne. Ich udźwig jest zazwyczaj zdecydowanie mniejszy niż w przypadku prowadnic kulkowych i wynosi ok. 25 kg.
  • prowadnice kryte – zwane inaczej prowadnicami dolnymi. Niewątpliwą ich zaletą jest fakt, iż ze względu na sposób montażu są one niemal całkowicie niewidoczne. Maksymalny udźwig prowadnic krytych jest bardziej zróżnicowany i zależy przede wszystkim od wyboru producenta – od 35 do 50 kg.

Zamawiaj prowadnice do szuflad w Śląskiej Hurtowni Komandor

Zainteresowany/a zakupem prowadnic do szuflad? Zapraszamy do składania zamówień w naszej hurtowni internetowej. Kraków, Katowice oraz całe województwa – śląskie i małopolskie mają możliwość skorzystania z transportu firmowego lub odbioru osobistego. Pozostałych klientów zachęcamy do skorzystania z opcji dostawy kurierem!

X