Prowadnice do szuflad

Prowadnice do szuflad wysokiej jakości

Prowadnice zwane także szynami to istotny element wyposażenia wielu mebli, zwłaszcza takich posiadających szuflady. To właśnie dzięki odpowiednim prowadnicom szuflada w Twojej szafie czy komodzie działa płynnie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prowadnicy?

Maksymalny udźwig – przy wyborze prowadnicy uwzględnić należy to, co planujemy przechowywać w naszych szufladach. W meblach, w których znajdą się ubrania czy buty wystarczą prowadnice o niższym udźwigu niż np. w przypadku mebli kuchennych. Nie bez znaczenia jest tutaj także szerokość oraz głębokość szuflad. Dobór odpowiedniego udźwigu może nas uchronić przed uszkodzeniami czy problemami z użytkowaniem mebli.

Wysuw szuflady – przed zakupem prowadnicy warto sprawdzić, jaki wysuw ma nasza szuflada. Sprawdź także jej długość oraz szerokość, aby dobrać optymalny rozmiar szyny.

Rodzaj – w ofercie naszej hurtowni dostępne są trzy rodzaje prowadnic:

  • prowadnice kulkowe – systemy prowadnic kulkowych są najczęściej wybieranym modelem między innymi ze względu na możliwość zastosowania ich w niemal każdym meblu. Co więcej dają one możliwość przechowywania rzeczy o łącznej wadze nawet do 50 kg.
  • prowadnice rolkowe – mechanizm stosowany do produkcji szyn rolkowych jest bardzo prosty, dzięki czemu ryzyko awarii czy trudności w użytkowaniu są minimalne. Ich udźwig jest zazwyczaj zdecydowanie mniejszy niż w przypadku prowadnic kulkowych i wynosi ok. 25 kg.
  • prowadnice kryte – zwane inaczej prowadnicami dolnymi. Niewątpliwą ich zaletą jest fakt, iż ze względu na sposób montażu są one niemal całkowicie niewidoczne. Maksymalny udźwig prowadnic krytych jest bardziej zróżnicowany i zależy przede wszystkim od wyboru producenta – od 35 do 50 kg.

Zamawiaj prowadnice do szuflad w Śląskiej Hurtowni Komandor

Zainteresowany/a zakupem prowadnic do szuflad? Zapraszamy do składania zamówień w naszej hurtowni internetowej. Kraków, Katowice oraz całe województwa – śląskie i małopolskie mają możliwość skorzystania z transportu firmowego lub odbioru osobistego. Pozostałych klientów zachęcamy do skorzystania z opcji dostawy kurierem!

X